SECHO servis Kuntoš

 

Princip      Vzduch/Voda     Vzduch/Vzduch      Využití čerpadla       Ke stažení

 

 

Vytápění domů
Základní použití tepelného čerpadla je pro vytápění objektů a nemovitostí. Tento zdroj tepla je výhodný hlavně díky finanční návratnosti. Vysoká účinnost znamená značnou úsporu nákladů na vytápění.

Ohřev teplé vody
Kromě vytápění samozřejmě využíváme tento centrální zdroj tepla pro ohřev teplé vody. V době neustálého zvyšování cen energií můžeme pro přípravu teplé vody vhodně kombinovat tepelná čerpadla a solární kolektory.

Klimatizace
Reverzní (obrácený) chod tepelného čerpadla umožňuje teplo odnímat. To znamená, že funguje naprosto stejně jako klimatizační jednotky. Podle způsobu vytápění lze klimatizace provádět buď vzduchem nebo vodou. V případě vody to mohou být stropní deskové výměníky nebo podlahové topení

Vytápění bazénů
Mnoho nově postavených domů má vybudované bazény. Aby mohly být používány celoročně je nutné mimo letní měsíce zajistit ohřev vody. K tomu mohou sloužit speciální bazénová tepelná čerpadla typu vzduch/voda nebo přímo tepelné čerpadlo, které v domě slouží pro vytápění.

Tepelná čerpadla naleznou široké uplatnění ve vytápění a ohřevu teplé vody ale také klimatizaci. Vysoká účinnost tohoto zdroje tepla a jeho variabilita nenajde srovnánís žádným jiným topným systémem

 

 


 
 

Kontaktní informace

Zdeněk Kuntoš
Mnichovo Hradiště
Sychrov 2
Mohelnice n. J.
294 13
E-mail: zrm@volny.cz
Tel.: 603 463 164
 
Ičo: 13734440
Dič: CZ6503201021
 
 

Mantis-a templates