SECHO servis Kuntoš

 

Princip      Vzduch/Voda     Vzduch/Vzduch      Využití čerpadla       Ke stažení

 

 

Tepelné čerpadlo vzduch/ vzduch  nebývá napojeno na klasické topné tělesa jako jsou radiátory. Jedná se o vytápění teplým vzduchem pomocí ventilačních jednotek tepelných čerpadel umístěných na stěně (stropě) nebo vzduchových rozvodů.


Zdrojem tepla pro tepelné čerpadlo je venkovní vzduch. Toto teplo tepelná čerpadla zkoncentrují a přenesou do vnitřních jednotek, kde slouží k ohřevu vzduchu. Teplotu vzduchu proudícího z tepelných čerpadel lze automaticky regulovat. Topné jednotky mají možnost dálkového ovládání i využití programování což umožní automatickou regulaci teploty o předem nastavené hodnotě.


Tepelná čerpadla vzduch/ vzduch mají nespornou výhodu v tom, že je lze v letním období používat jako klimatizaci. Tepelné čerpadlo má reverzní (obrácený) chod, který umožňuje místo výroby tepla toto teplo odebírat a tím vzduch ochlazovat.

Využití tepelných čerpadel vzduch-vzduch

Toto tepelné čerpadlo neslouží k ohřevu teplé vody ale jen k vytápění a klimatizaci. Podle typu konstrukce lze k jedné venkovní jednotce připojit jednu nebo několik vnitřních jednotek (pro několik místností). V prostornějších objektech bývají většinou namontovány vzduchové rozvody a o vytápění se stará centrální jednotka tepelného čerpadla.

Tepelná čerpadla jsou výhodná pro vytápění a klimatizaci rodinných domů ale i větších objektů. Konkrétně tento typ je vhodný v kombinaci s rekuperátorem pro pasivní domy.


Tepelná čerpadla vzduch / vzduch oproti klasickým způsobům vytápění mají výhodu ve vyšší efektivitě než běžné topení elektrickým přímotopem. Šetří se tak několikanásobně náklady. Protože se nejedná o spalovací proces tepelné čerpadlo nepotřebuje komín, který je nutný u topení plynem nebo pevnými palivy. Další výhodou je plně automatická regulace vnitřní teploty a téměř bezúdržbový provoz.

 

 


 
 

Kontaktní informace

Zdeněk Kuntoš
Mnichovo Hradiště
Sychrov 2
Mohelnice n. J.
294 13
E-mail: zrm@volny.cz
Tel.: 603 463 164
 
Ičo: 13734440
Dič: CZ6503201021
 
 

Mantis-a templates