SECHO servis Kuntoš

 

Princip      Vzduch/Voda     Vzduch/Vzduch      Využití čerpadla       Ke stažení

 

 

Toto tepelné čerpadlo odebírá teplo ze vzduchu. Moderní konstrukce tepelných čerpadel vzduch voda umožňuje celoroční provoz. Dokáže pracovat v nízkých teplotách vzduchu až do -20°C.

Tepelná čerpadla vzduch/voda jsou jedny z nejpoužívanějších a to díky značné variabilitě umístění a jednoduchosti montáže.

Existují dva druhy konstrukce tepelných čerpadel vzduch voda:

1. Kompaktní modely vzduch voda

Celé tepelné čerpadlo je vyrobeno jako jeden kompaktní celek, který je umístěn mimo dům. Do vytápěného objektu jsou potom přivedeny jenom trubky s teplou vodou.

Toto tepelné čerpadlo má výhodu v maximální úspoře místa, rychlosti montáže a úspoře finančních prostředků.

2. Dělené (dvoudílné) modely vzduch/ voda

Venkovní jednotka: ventilátor a výparník bývají umístěny mimo objekt. Mohou být umístěny kdekoliv (na zemi, střeše nebo nějaké konstrukci u stěny domu). Rozměrově jsou zhruba poloviční oproti jednodílným kompaktním venkovním tepelným čerpadlům.

Vnitřní jednotka: (kompresor a kondenzátor) je umístěna v kotelně. Moderní konstrukce umožňuje aby tato část tepelného čerpadla vzduch-voda nebyla větší než lednička. Je spojena s venkovní jednotkou vedením, které by kvůli účinnosti mělo být co nejkratší.

Tepelná čerpadla pro rodinné domy

Při stavbě nového domu stejně jako rekonstrukci nás zajímá také nové topné soustavy. Tepelná čerpadla vzduch-voda jsou ideálním řešením pro městskou zástavbu i stísněné prostory.

Tento způsob čerpání tepla není náročný na výkopové práce a stavbu kolektoru nebo vrtu. Ušetří tak značné finanční prostředky. Tepelné čerpadlo má venkovní jednotku kompaktních rozměrů a může být rozmístěna podle potřeby.

Tepelná čerpadla vzduch voda můžete využívat k ohřevu teplé vody a vytápění bazénů, bazén tak lze používat po celý rok.

Venkovní jednotka odebírá teplo z okolního vzduchu. Odebrané teplo se předá vnitřnímu okruhu, kde je nositelem tepla voda. Rozvod topení bývá proveden běžným způsobem s napojením na radiátory nebo podlahové topení.
Na rozdíl od tepelných čerpadel typu vzduch - vzduch, tímtomůžeme ohřívat i teplou vodu.

Výhody tepelných čerpadel vzduch voda:

  • Celoroční provoz až do -20°C
  • Ohřev teplé vody pro domácnosti
  • Nemusí se provádět vrt
  • Možnost napojení solárních kolektorů

 

 


 
 

Kontaktní informace

Zdeněk Kuntoš
Mnichovo Hradiště
Sychrov 2
Mohelnice n. J.
294 13
E-mail: zrm@volny.cz
Tel.: 603 463 164
 
Ičo: 13734440
Dič: CZ6503201021
 
 

Mantis-a templates